projekt Biblioteka Przedszkolaka
Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że wzięliśmy udział w IV edycji projektu Biblioteka Przedszkolaka. Projekt finansowany jest w całości przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Biblioteka Przedszkolaka to kampania społeczna dla przedszkoli działających w miejscowościach do 30 tys. mieszkańców. Połączona jest z zakładaniem minibibliotek w przedszkolach, warsztatami plastycznymi oraz czytaniem generacyjnym z udziałem babć i dziadków. W ramach projektu nasza placówka otrzymała kuferek, w którym znajduje się zestaw 10 książek wraz z materiałami warsztatowymi. . Projekt kierowany jest do najstarszej grupy przedszkolnej. Wobec czego w naszym przedszkolu w dniu 13.10.2021r. udział w projekcie wzięła grupa „Pszczółek”. Warsztaty ze starszakami prowadził pisarz książek dla dzieci Pan Łukasz Dębski. . W czasie warsztatów prowadzonych przez Pana Łukasza Dębskiego dzieci zapoznały się z tytułami książek znajdujących się w kuferku, wyjaśniły znaczenie słów: portret, ilustrator. Tworzyły portrety wykorzystując pieczątki liter nad brzegiem morza. Kończyły ilustrację do wybranej przez siebie książki pt. „Gruffalo” autorstwa Juli Domaldson. Dzieci z zainteresowaniem słuchały Pana Łukasza Dębskiego, chętnie odpowiadały na pytania, brały udział w warsztatach, starały się jak najlepiej wykonać proponowane zadania. Celem kampanii jest zaopatrzenie przedszkoli w wartościowe, współczesne książki dla dzieci, stworzenie modelu łatwych do realizacji warsztatów czytelniczych oraz podniesienie kompetencji w zakresie edukacji literackiej pracowników i pedagogów.

Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 3
mgr Aleksandra Lewińska

"Myślę, więc nie śmiecę" czyli Sprzątanie Świata 2021
17 września 2021 r. miało miejsce niesamowite wydarzenie. Nasze przedszkolaki wraz z wychowawcami wzięły udział w 28. Akcji Sprzątanie Świata Polska i zadbały o to, aby w naszej placówce nie panoszyły się śmieci. Wyposażone w rękawice jednorazowe i worki wyruszyły uprzątnąć teren wokół przedszkola. Odbyły się też krótkie pogadanki na  temat recyklingu i segregacji mające na celu uzmysłowienie konieczności dbania o wspólne środowisko.

kwiatZ okazji Dnia Edukacji Narodowej serdecznie dziękuję Nauczycielom i Pracownikom przedszkola za wszystkie małe i wielkie rzeczy wyczarowane każdego dnia, za okazywane serca, troskę i życzliwość oraz życzę wielu sukcesów  i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 3 w Nowogardzie
mgr Aleksandra Lewińska

Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 3 serdecznie zaprasza do składania ofert cenowych na

„Dostawę środków czystości na potrzeby Przedszkola Publicznego nr 3 w Nowogardzie”. Oferty należy złożyć elektronicznie do dnia 18.10.2021 r. do godziny 12.00 na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji na stronie http://bip.nowogard.pl/unzip/12825.dhtml