Biblioteka Przedszkolaka Biblioteka Przedszkolaka - kampania społeczna adresowana do placówek oświatowych (przedszkoli i szkół podstawowych).
Głównym celem kampanii jest zakładanie minibibliotek w przedszkolach oraz dostarczanie książek młodym czytelnikom. Inicjatywa łączy się z warsztatami plastycznymi, a także czytaniem generacyjnym z udziałem babć i dziadków. W latach 2018-2020 kampania objęła 300 placówek w całej Polsce.
W ramach projektu placówki oświatowe otrzymują kuferek, w którym znajduje się zestaw 10 książek. Lista książek obejmuje nowości wydawnicze oraz klasykę w atrakcyjnych wizualnie wydaniach. Aby czytanie stawało się rzeczywiście atrakcyjnym i angażującym zajęciem, poza książkami w kuferku znajduje się 25 kompletów kart pracy w formacie A3 wraz z teczkami do ich przechowania, pacynki babci i dziadka, papierowe okulary do słuchania, informator dla nauczycieli, dyplomy oraz naklejka na drzwi dla przedszkola.
Realizacja projektu zaczyna się od organizacji warsztatów inauguracyjnych w przedszkolu, czyli spotkania z autorem ilustratorem lub animatorem. W czasie spotkania odbywa się warsztat typograficzny i wspólne czytanie z seniorem. Animator realizuje również kartę pracy do jednej z dziesięciu książek z kuferka. Po spotkaniu inauguracyjnym nauczyciele samodzielnie kontynuują projekt na przełomie najbliższych 3 miesięcy. W tym czasie nauczyciele organizują 9 spotkań czytankowych wokół pozostałych książek, zapraszają babcie i dziadków przedszkolaków. Na każdym spotkaniu dzieci wypełniają karty pracy, które pobudzają wyobraźnię i nakłaniają do działań twórczych.