"PSZCZÓŁKI" PASOWANIE NA STARSZAKA

Pani dyrektor na ramię ołówek wkłada
podaje prawą rękę i tak powiada
„Pasuję Ciebie na Starszaka ”
później dumnie starszak do szeregu kroczy
aż mu błyszczą z radości oczy.

W dniu 22.10.2021 r. w grupie dzieci 5-6 letnich „Pszczółki” odbyło  się „Pasowanie na Starszaka”.  Dzieci 6-letnie w tak ważnym dla nich dniu wspierali młodsi koledzy z grupy. Ze względu na panującą pandemię podczas tego wydarzenia nie mogli uczestniczyć rodzice. W uroczystości „Pasowania na starszaka” uczestniczyła Pani dyrektor Aleksandra  Lewińska i Pani wicedyrektor Katarzyna Lewandowska.
Montaż słowno-muzyczny dzieci rozpoczęły walcem do muzyki Eda Sheerana „Perfect”. Następnie „Pszczółki” z uśmiechem i wypiekami na twarzy recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły a także odpowiadały na trudne egzaminacyjne  pytania zadawane przez młodszych kolegów, za co zostały nagrodzone brawami. Część artystyczna zakończyła się wykonaniem tańca do utworu Fryderyka Chopina „Preludium deszczowe” i recytacją wiersza Władysława Bełzy „Kto ty jesteś. Polak mały”
Kulminacyjnym wydarzeniem uroczystości było ślubowanie. Dzieci z dumą wypowiadały słowo ŚLUBUJĘ odpowiadając na pytania. Po ślubowaniu każdy 6- latek został pasowany na Starszaka specjalnym ołówkiem przez Panią Dyrektor.  Dzieci otrzymały dyplomy i słodki prezent.