„Niech te Święta tak wspaniałe,
będą jakby z bajek całe,
niechaj gwiazdka z nieba leci,
niech Mikołaj tuli dzieci,
biały puch niech z góry spada,
niechaj piesek w nocy gada,
niech choinka pachnie pięknie
wszystkim wokół serce mięknie!”
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim rodzicom i dzieciom życzenia zdrowych, pogodnych, radosnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego 2022 roku.
 
zdjecia swiateczne5000px 200048zdjecia swiateczne5000px 200068
Dokarmianie ptaków
Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach, jak co roku, pamiętają nasze przedszkolaki. Dbają o nich regularnie uzupełniając karmniki ptasimi smakołykami.
Dokarmiając ptaki, przedszkolaki zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.
Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Nowogard, Lasy Państwowe za przekazanie karmy, dzięki której możemy prawidłowo komponować ptasi jadłospis.

Dnia 21 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały swoje role. Przedszkolaki w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, wzajemne życzenia pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości. W związku z panującą pandemią uwieczniliśmy dla Państwa występ. Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowania Pani Dyrektor Nowogardzkiego Domu Kultury Anecie Drążewskiej oraz całej ekipie za profesjonalne wykonanie i montaż nagrania.

„Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”
Ta myśl, przyświecała nam: przedszkolakom, rodzicom, pracownikom, w pomaganiu tym, którzy są w trudnej sytuacji życiowej.
W tym roku pośpieszyliśmy z pomocą podopiecznym Domu Dziecka w Nowogardzie. Wiemy , że dla mieszkańców Domu Dziecka, oprócz troski i ciepła, potrzebna jest także pomoc rzeczowa. Zebraliśmy produkty chemiczne, środki czystości i przekazaliśmy dary. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim ludziom otwartego serca, którzy ofiarowali produkty, żeby pomnożyć dobro innych. Pomaganie ma sens!