"Nowogard-Moje Miasto"

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbył się konkurs wiedzy o naszym mieście, Nowogardzie. Gościem honorowym naszego konkursu był Pan Burmistrz Nowogardu - Robert Czapla. W konkursie wzięły udział trzy drużyny: drużyna z Przedszkola nr 1 "Niezapominajka", drużyna z oddziału zerowego Szkoły Podstawowej nr 2 od oraz drużyna z Przedszkola Publicznego nr 3. Dzieci podczas konkurencji musiały wykazać się dużą wiedzą i znajomością treści dotyczących miasta Nowogard, a także znajomością ciekawych miejsc oraz zabytków naszej miejscowości. Zawodnicy wskazywali herb miasta, odpowiadali na pytania i nazywali poszczególne nowogardzkie budowle na podstawie oglądanych zdjęć. Prowadząca konkurs, pani Alina Tomczyk opowiedziała dzieciom kilka ciekawostek o historii miasta, które bardzo zaciekawiły uczestników konkursu, a także wyświetliła krótki film o Nowogardzie. Komisja w składzie, przewodniczący: Pan Burmistrz Nowogardu Robert Czapla oraz członkowie: Pani dyrektor Aleksandra Lewińska i Pani wicedyrektor Katarzyna Lewandowska czuwali nad prawidłowym przebiegiem konkursu. Na koniec podliczono punkty, wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki dla wszystkich zawodników.🏆. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów !